День пам’яті та примирення

Ми свято шануємо пам’ять усіх,

Хто власним життям нашу юність зберіг,
Хто впав за свободу у грізну годину,
За землю священну, за Україну!

🕯*8 травня* День пам’яті та примирення
Пам'ять… Вона нетлінна і вічна. Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Ми вшановуємо пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв Другої світової війни. Щороку 8 травня у школі проходять заходи, що повертають нас у ті далекі часи. Сьогодні ж, в нашому закладі проведено тематичні години спілкування в класних колективах, такі як:
 з учнями 1 класу година – пам'яті «Не згасити пам'яті вогонь» та виготовлення аплікації «Маки пам'яті» з класним керівником Коваль О.Г.;
 з учнями 2 класу проведений майстер - клас «Маки пам'яті» класним керівником Бєлік І.Б.;
 з учнями 3 класу перегляд відео та його обговорення «Пам`ять заради майбутнього», майстер - клас з виготовлення маків, класним керівником Мосійчук Н.М.;
 з учнями 4 класу година - пам'яті «Перемога - свята перемога» класним керівником Максімова Т.І.;
 з учнями 5 класу урок - пам'яті «Мужність і відвага крізь покоління» класним керівником Колосюк К.Ч.;
 з учнями 6 класу урок - пам'яті «Священна пам'ять в спадок нам дана» класним керівником Лізавенко І.С.;
 з учнями 7 класу перегляд відеоролика «Пам'ять заради майбутнього» класним керівником Швець Т.Д.;
 з учнями 8 класу флешмоб «Пам'ять заради майбутнього» класним керівником Турецька О.С.;
 з учнями 9 класу усний журнал ««Народу мир потрібен, як вода…» класним керівником Корабель Н.М.;
 з учнями 10 класу слайд – екскурс « Пам'ять мого народу» класним керівником Гончарук С.К.;
 з учнями 11 класу урок - пам'яті «Пам'ятаємо – перемагаємо» класним керівником Нечитайло Н.П.
Також було організовано загальношкільні заходи, такі як:
 Мітинг біля меморіалу на Алеї Слави, який завершився хвилиною мовчання і покладенням квітів учнями 1- 4 класів ( класні керівники: Коваль О.Г., Бєлік І.Б., Мосійчук Н.М., Максімова Т.І.);
 акція «Одягни квітку маку»;
 виготовлення маків із паперу на уроках трудового навчання (Базилюк О.Г), малюнки «Зоріють маки пам'яті» на уроках образотворчого мистецтва (Колосюк К.Ч.);
 книжкова виставка «Війні не має забуття» бібліотекарем Козаченко Л.М.;
 тематичний стенд, оформлений педагогом – організатором Подолян Т.О.
 пошукова інформація – челендж «Пам'ять нетлінна» для учнів 1 – 11 класів, під час якої діти разом з батьками віднайшли світлини своїх прадідусів та прабабусь, які були учасниками Другої світової війни. У підсумку створення відеоісторії «Пам'ять нетлінна» педагогом – організатором Подолян Т.О.
Говорити дітям про цей день важливо для того, щоб вони розуміли історію своєї країни, цінували мир і віддавали шану тим, хто загинув заради нас. Сьогодні, як ніколи, молоде покоління розуміє, що мир – найбільше багатство на Землі. Ми вивчаємо свою історію, шануємо і пам’ятаємо тих, хто у роки Другої світової війни відстояв мир, і молимося за захисників, які боронять його в Україні сьогодні. Засвоюємо історичні уроки про те, що український народ перемагає тоді, коли ми єдині, соборні. Ця пам’ять робить нас сильнішими.
Традиційне гасло цих пам’ятних днів «Пам’ятаємо – перемагаємо!» цього року особливо актуальне. Ми абсолютно впевнені: перемога буде за Україною!
Пам’ятаємо тих, хто боровся за Україну у роки Другої світової війни! Шануємо тих, хто воює за неї сьогодні!

08.05.2024 | Aдмін