Андріївські вечорниці

У небо, калита, у небо.

А ти, сонечко, піднімись.

Ти на нас подивись.

Ми калиту чіпляємо,

На місяць поглядаємо,

Свою долю-радість закликаємо.

День святого Андрія Первозданного припадає на 13 грудня. Увечері на Андрія сходилися разом: хлопці та дівчата. Збиралися у просторій хаті, щоб було де розбігтися для кусання калити. З цього кусання і починається Андріївський вечір, який напередодні молодь святкувала як «Андріївські вечорниці».

З метою ознайомити з  обрядом  проведення вечорниць і показати його красу; виховувати бажання відроджувати і оберігати народні звичаї; розвивати усне мовлення, формувати відчуття краси рідної мови; викликати у дітей бажання робити добре і мудре; виховувати почуття любові до рідного краю; розвивати пізнавальні здібності, інтерес до історичної та духовної спадщини українського народу, викликати моральні почуття, які відбивають ставлення та відношення людей одне до одного і до суспільства; естетичні почуття, які відображають відношення людей до оточуючого світу, старшокласники під керівництвом педагога-організатора Цвігун Н.І. та президента школи Ткаченко Катерини відтворили фрагмент святкування Дня святого Андрія. Під час заходу лунали українські пісні, проводились цікаві ігри, конкурси, ворожіння. Крім калити діти смакували українськими смачними варениками.

11.12.2015 | Aдмін