Не будь байдужий до страждань інших

Сьогодні серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми відносно один одного.

Останніми роками визнано поширення такого явища, як шкільний булінг.

Булінг у перекладі з англійської – хуліганити, грубіянити, визначається, як утиск, цькування, дискримінація. Це тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку дитини або групи дітей до іншої дитини або дітей. Виділяють 4 головні компоненти булінгу: агресивна і негативна поведінка; здійснюється регулярно; відбувається у відносинах, учасники яких мають неоднакову владу; така поведінка є навмисною

Метою нашої роботи є попередження булінгу, а саме жорстокості та насильства серед підлітків, профілактики злочинів та правопорушень в учнівському середовищі; ознайомити педагогічних працівників з поняттям, формами та структурою булінгу; виховувати в учнів почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства; розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формувати навики відповідальної та безпечної поведінки.

17 вересня практичним психологом школи  Литвинчук  Т.А. та  учасники гуртка «Юний  психолог» було проведено для учнів 3- 4 класу тематичну  зустріч  з теми : « Не будь байдужим !»  під час якої дітям розповіли про те як варто себе поводити в ризикованих ситуаціях , які можуть виникнути в  учнівському середовищі ( суперечки , конфлікти та інше.)та до кого  слід звернутися в разі потреби за порадою та допомогою, переглянули інформаційний ролик  про можливості власного відношення  до оточуючого світу, спілкування та розуміння інших дітей та дорослих.

17.09.2019 | Aдмін