У країні рідної мови

Мова – як сонце ясне,

Мова – то предків надбання,

Мова – багатство моє.

Щороку 21 лютого світ відзначає Міжнародний день рідної мови або Міжнародний день материнської мови. Єдиною державною мовою нашої країни є українська. Наша мова пройшла нелегкий шлях. Однак, попри всі перешкоди, для 42 мільйонів людей вона була і є рідною, є мовою їхніх дідів, батьків і буде також мовою їхніх дітей.

Свято  рідної  мови пройшло і в нашій школі. Вчитель Максімова Т.І. розповіла учням 1 класу про історію виникнення свята та коли його почали відзначати в Україні  і  провела квест під назвою «Я розмовляю українською! Це круто!». Діти прокладали маршрут  та виконували різноманітні завдання. Учні прийняли участь у  вікторині знавців української мови. Першокласники декламували вірші, змагалися у конкурсі прислів'їв та приказок, склали сенкан про мову.

Другокласники разом з класним керівником Коваль О.Г. переглянули відео презентацію до Дня рідної мови, читали крилаті вислови відомих людей, слухали легенду про виникнення української мови, розшифровували прислів’я. Школярі із задоволенням взяли участь у мовознавчій загадковій вікторині.

Третьокласники під керівництвом класного керівника Бєлік І.Б. провели інтелектуальну гру до Міжнародного Дня рідної мови. Ознайомилися зі стародавньою легендою «Чому українську мову називають солов’їною». Учні слухали вірші та читали вислови про мову.

Пам’ятаймо: «Мова – то серце народу: гине мова – гине народ».

Іван Огієнко

22.02.2021 | Aдмін