Хліб – найбільший скарб на землі!

Візьму я в руки хліб духмяний,

Він незвичайний, він святий.
                                                    Ввібрав і пісню й працю в себе
                                                    Цей хліб рум’яний на столі.
                                                    Йому до ніг вклонитись треба,
                                                    Він скарб найбільший на землі.
          Для українського народу хліб - це не просто страва, це основа його життя і найдорожча святиня. В усі часи хліб берегли. Він з людиною від народження і до глибокої старості.
    З метою формування уявлення дітей про хліб як про святиню, символ життя, ознайомлення молодших школярів з давніми традиціями українського народу щодо випікання хліба, виховання бережного ставлення до нього, класними керівниками 1- 4 класів було проведено ряд заходів: «Хліб – усьому голова», «Від зернини до хлібини», «Як хліб на стіл прийшов?», «Хліб – це життя!».
    Учні початкової школи познайомилися з історією виникнення хліба, дізналися, який шлях проходить хліб, поки потрапить на стіл. Діти з цікавістю слухали розповідь про українські звичаї, читали вірші, прислів’я та вислови про хліб, грали в дидактичні ігри «Хліб який?», «Відгадай найбільше виробів із борошна». Переглянули та обговорили казку «Колосок», повчальне відео про хліб, виконали руханку «Паляниця». Школярі пригадали правила поводження з хлібом, склавши колосок «Зерна життя». Із задоволенням співали пісеньку «Колосочки». Учні дізналися про хліборобські професії, зрозуміли, в чому важливість праці хлібороба, чому потрібно любити і шанувати хліб.
                                                  Так хай же щедро наливає соком
                                                  І колоситься золотистий сніп!
                                                  І хай же родить більше з кожним роком
                                                  Його величність годувальник ХЛІБ !

16.10.2023 | Aдмін