"День пам'яті жертв голодомору"

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять
жертв Голодомору 1932–1933 років і
масових штучних голодів 1921–1923 і
1946–1947 років. У 2023-му році День пам’яті жертв
голодоморів припадає на 25 листопада. Українська нація, яка була другою за чисельністю в СРСР, мала величезний
культурно-історичний спадок, власні славетні традиції державотворення, досвід національно-визвольної боротьби. Широкі кола інтелектуалів та економічно самостійне селянство не сприймали політики комуністичного керівництва. Тому за мету було поставлено знищення українців як політичної нації, що могла поставити питання про створення незалежної держави. Для досягнення цієї мети був обраний жахливий інструмент – вбивство голодом. Напередодні, вчителі нашої школи провели уроки- памяті, що мали на меті сформувати повагу до подій тих часів, виховувати почуття співпереживання, поваги до минулого України, почуття патріотизму, любові до рідного краю та  необхідності бути корисними своїй державі.
 Учні 11 класу разом із класним керівником Нечитайло Н.П. переглянули тематичні уривки фільмів із наступним обговоренням , де учні також ділилися спогадами своїх дідусів та бабусів. Учні  10 класу разом із класним керівником Гончарук С.К. провели дискусійний усний журнал "Листівка памяті". Учні 6 класу разом із класним керівником Лізавенко І.С. провели урок - памяті з переглядом мультимедійної презентації "Памятаємо! Не забудемо!" У 5 класі разом із класним керіаником Колосюк К.Ч. відбулася виховна година: "День пам'яті жертв голодомору 1932-1933 рр." Також підготовлена виставка у шкільній бібліотеці Козаченко Л.М.  на тему «Жнива скорботи.Голодомор мовою фактів». Учителі закликали учнів разом  із своїми родинами долучитися до акції  "Засвітити свічку памяті" у суботу - 25 листопада 0 16 годині, як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися більше ніколи.  Голодомор – не історична давнина, а глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять і його очевидців і сучасне покоління. Схилімо голови в глибокій жалобі за мільйонами людей, які загинули голодною смертю на найродючішій у світі землі. Вшануймо пам’ять синів і доньок України, мільйонів невинних людей – наших земляків,без жалю винищених Голодомором! Вічна пам’ять загиблим і вічна слава Україні!

24.11.2023 | Aдмін