Новини

На цій сторінці ви зможете слідкувати за цікавими подіями нашого шкільного життя.

"День сніговика"



Сніговик – один з найулюбленіших символів зимових свят та розваг. І хоч цьогорічна зима не дуже тішить нас своїм білим сніжком, та нашим завзятим першокласникам ( класний керівник Максімова Т.І.) варто було лише докласти трішки зусиль і ми створили цих водночас кумедних та милих героїв своїми руками.

В багатьох країнах 18 січня святкують Всесвітній день сніговика. А ось християнська легенда говорить про те, що сніговики – це янголи, а сніг – дар з неба. І наші улюблені зимові герої ніби здатні передати Богові прохання людей. Тому, коли зі снігу ліпили маленького сніговичка, йому шепотіли свої сокровенні бажання.
Класний керівник розповіла своїм нушенятам ідею цього свята, яка спала на думку колекціонеру Корнеліусу Гретцю з Німеччини. Ще у юнацькому віці він розпочав збирати зображення сніговиків, а в 2008 році зі своєю коллекцією з понад трьома тисячами експонатів увійшов до книги рекордів Гіннесса. Корнеліус міркував так: по-перше – в середині січня в багатьох країнах є сніг. По-друге – цифра 18 схожа на сніговика, який тримає в руках віник. По-третє – у цей день не було жодного міжнародного свята! 
У Європі сніговиків завжди ліпили поруч із будинками, щедро прикрашали гірляндами і домашнім начинням, одягали в шарфи, а в руки вручали гіллясті мітли. У деталях їхніх «шат» вгадується містичний характер. Напри­клад, ніс у вигляді морквини прикріплювали, щоб умилостивити духів, що посилають вро­жай і родючість. Перевернуте відро на голові символізувало достаток у домі. 
Першокланики мали змогу відчути себе справжніми художниками, творцями. Кожен намальований сніговичок - шедевр. Також дітки виговляли аплікації, поробки сніговиків, використовуючи різні техніки, інструменти та матеріали. Учні з радістю співали пісеньку про винуватця нашого свята. Обговорили всі атрибути сніговики. Дізналися про снігових баб - рекордсменів. Витягували фанти сніговика із завданнями та охоче виконували їх. 
 
 
 
 
 


17.01.2025 | Aдмін

Вернутись назад