Живи, прекрасна наша мово!

21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.

У  цей день в нашому закладі освіти пройшли заходи щодо відзначення Дня  рідної мови. Найменші здобувачі освіти малювали малюнки «Живи, прекрасна наша мово», взяли участь у проведенні брейн –рингу на знання рідної мови.  У рамках цього дня вчителі початкової школи (Мосійчук Н.М., Максімова Т.І, Коваль О.Г., Бєлік І.Б. підготували та провели виховний захід для дітей 1-4 класів «Українська мова – наша мова», на якому  діти переглянули відео-казки «Казка про втрачену мову», «Як народ забув свою мову». Шкільні свята стали доказом того, що українська мова - наш скарб, наша історія, без чого не може існувати Україна як держава. Нушенята взяли участь в лінгвістичних іграх «Мовна скарбничка», «Мовознавче кафе «Словечко», під час яких із задоволенням використовували Lego цеглинки, складали слова, знаходили слова та прислів’я про мову, інтелектуальній грі «Мова єднає всіх».

Мова народу – найкращий цвіт, що ніколи не в’яне, а вічно живе, розвивається. Тож бережімо рідну мову, шануймо і розвиваймо, дбаймо про її чистоту і красу, намагаймося говорити один одному лише добрі слова, тоді і світ стане кращим, добрішим.

Мова – запорука існування народу, нації. Нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання – відродити українську мову, українську державність, націю. І ми повинні твердо усвідомити, що це – наш святий обов’язок, і за нас цього ніхто не зробить

Тож побажаємо всім українцям, що свято бережуть українське слово – щастя, натхнення, добра, миру, світлого майбутнього, живіть повноцінним життям, досягайте вершин, адже у ваших руках доля нашої країни. Любіть, шануйте і бережіть рідну мову – вона наш генетичний код!

21.02.2022 | Aдмін